Slo RUS ENG Poland

 

 
 

Akustyka

Akustyka Subwoofery Wzmacniacze Akcesoria TweeteryLinia "TECHNOLOGY"

 Seria ALQ
Systemy akustyczne serii ALQ to system nagłaśniający wysokiej jakości. Seria ALQ to dopracowana i rozbudowana seria AL. Jako materiał do wykonania membrany zastosowano aluminium, lecz dla zwiększenia trwałości, polepszenia tłumienia wewnętrznego i zwiększenia sztywności nadano mu specjalny kształt. Kształt profilu został wybrany na podstawie licznych badań laboratoryjnych i odsłuchów we wnętrzu samochodu. Faktem jest, że system akustyczny montowany jest nie tam, gdzie jest optymalne miejsce z punktu widzenia akustyki, a raczej tam, gdzie jest to możliwe i najczęściej jest to w dolnej części drzwi samochodu. W nowszych modelach samochodów są już przygotowane miejsca fabryczne na montaż tweeterów. Są to zwykle punkty w pobliżu regulacji zewnętrznych lusterek bocznych i tu zwrotnica została specjalnie opracowana pod kątem takiego montażu, w przypadku systemów odseparowanych. Montaż głośników koaksjalnych w dolnej części drzwi znacznie pogarsza jakość odtwarzania. Głównie odbija się to w odbiorze wysokich częstotliwości. Konstrukcja zewnętrzna zawieszenia również została zmieniona. Zamiast typowego zawieszenia z gumy butylowej, zastosowanego w serii AL, tu zostało opracowane specjalne profilowane zawieszenie, co pozwoliło na lepsze rozwiązanie systemu zawieszenie - kosz. Wynikiem takiej zmiany stało się znaczne polepszenie jakości brzmienia, nieosiąganego dla większości tradycyjnych systemów. Systemy akustyczne serii ALQ posiadają wspaniałe brzmienie oraz właściwości użytkowe. Doskonały stosunek ceny do jakości. Seria ALQ zawiera: systemy odseparowane ALQ 5.2 (130mm), ALQ 6.2 (165mm) oraz następujące koaksjalne systemy ALQ 402 (100mm), ALQ 502 (130mm), ALQ 652 (165mm), ALQ 693 (163x235mm). Systemy dwudrożne ALQ 5.2 i ALQ 6.2 składają się z: głośnika niskotonowego, z głośnika wysokotonowego z magnesem neodymowym i tytanową kopułką oraz ze zwrotnicy o oryginalnym kształcie. Stalowy kosz głośnika niskotonowego posiada antyrezonansową powłokę, a specjalny gumowy pierścień zapewnia dodatkowe tłumienie. Zastosowana została wielowarstwowa cewka dźwiękowa w aluminiowej obudowie z ulepszonym chłodzeniem, dzięki specjalnemu systemowi wentylacji. Obrotowa konstrukcja głośnika wysokotonowego pozwala dokładnie ustawić strumień dźwięku i zharmonizować pracę głośnika niskotonowego z głośnikiem wysokotonowym. Terminale z pozłacanymi złączami pozwalają na skuteczne podłączanie styków głośnika z przewodami łączącymi. Zwrotnica jest dość zwarta i wygodna, zastosowano w jej konstrukcji komponenty wysokiej jakości, a optymalne charakterystyki filtrów zwrotnicy zapewniają wspaniały wynik w samochodzie każdego typu. Systemy akustyczne ALQ 5.2 i ALQ 6.2 są uniwersalne i mogą być zastosowane do różnych instalacji. Systemy koaksjalne ALQ 402, ALQ 502, ALQ 652 oraz ALQ 693 idealnie nadają się do montażu w fabrycznych miejscach w samochodzie.

Wyróżniające cechy całej serii ALQ:

- Płaska charakterystyka częstotliwościowa poza osią głośnika, bardzo dobra liniowość oraz dokładność tonowa.

-  Bardzo łatwy i szybki montaż. System posiada w komplecie wszystkie elementy montażowe.

-  Wielowarstwowa cewka miedziana zapewnia mocny i dynamiczny dźwięk.

- Głośnik wysokotonowy z magnesem neodymowym i membraną z tytanu (dla systemów odseparowanych) oraz PEI membraną (dla systemów koaksjalnych) zapewnia czyste i jasne brzmienie wysokich częstotliwości.

- Terminale z pozłacanymi złączami pozwalają na skuteczne podłączanie styków głośnika z przewodami łączącymi.
 


• ALQ 5.2
• ALQ 6.2
• ALQ 402
• ALQ 502
• ALQ 652
• ALQ 693

Strona główna      |     Katalog      |     Democary      |     O Kicx      |     Gdzie kupić      |     Prasa      |     Kontakt

 Kicx, All Rights Reserved.